Inteligentne miasto – seminarium

Nowe technologie w optymalizacji zarządzania funkcjami miasta – tak brzmi temat seminarium, podczas którego wiceprezes firmy, Sławomir Jankowski, dokonał prezentacji dot. rozwoju firmy PIXEL.

PIXEL wraz z firmami Dell i Vimetrica wypowiedział się w temacie „Sztucznej Inteligencji w zaawansowanych projektach miejskich”, tj. w panelu wprowadzającym do tematu głównego seminarium. Podczas prezentacji Wiceprezes Spółki wymienił m.in. inwestycje w park maszynowy i system zarządzania PIXEL-a, które mają na celu dążenie do automatyzacji pracy i zbierania jak największej liczby danych do optymalizacji procesów wytwórczych.
Dzięki wdrożonemu systemowi ERP, robotyzacji magazynu i ciągów elektronicznych, osiągnięto pełną identyfikowalność montowanych elementów i podzespołów na pakietach elektronicznych. Firma wzbogaciła się o kolejną innowacyjną linię do montażu elektroniki, pozwalającą na uzyskanie odpornych na wstrząsy połączeń lutowniczych. Dodatkowo rozwijany jest projekt e-papieru z przeznaczeniem zarówno do autobusów elektrycznych jak i informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych. PIXEL oferuje kompleksowe rozwiązanie energooszczędnych tablic w technologii e-papier wraz z autorskim oprogramowaniem do łatwego zarządzania nimi.
Z kolei montaż elektroniki na zlecenie na materiałach powierzonych bądź własnych odbywa się pod marką 3P-EMS, która dzięki znacznej rozbudowie parku maszynowego, jest bezpiecznym pod względem zabezpieczenia ciągłości pracy, wykonawcą dla dużych kontraktów.