Nowoczesny system biletowy.

Korzystanie z komunikacji miejskiej ma wiele zalet i może przynieść sporo korzyści zarówno dla pasażerów jak i środowiska.

Oto kilka powodów, dla których warto korzystać z transportu publicznego:
  • Oszczędność czasu i pieniędzy – korzystanie z transportu publicznego może być tańsze niż poruszanie się własnym samochodem lub korzystanie z usług taksówki. Ponadto, zazwyczaj komunikacja miejska korzysta z dedykowanych pasów lub tras, co umożliwia szybsze przemieszczanie się w ruchu miejskim.
  • Korzystanie z ekologicznych środków transportu – komunikacja miejska jest bardziej ekologiczna niż samochody, które emitują spaliny i zanieczyszczają powietrze. Korzystanie z transportu publicznego pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji do atmosfery.
  • Łatwość przemieszczania się po mieście – korzystanie z transportu publicznego ułatwia przemieszczanie się po mieście, zwłaszcza w okolicach, gdzie trudno znaleźć miejsce parkingowe lub ruch jest szczególnie intensywny.
  • Społeczna korzyść – korzystanie z transportu zbiorowego to także korzyść dla innych użytkowników dróg, ponieważ każda osoba, która korzysta z transportu publicznego, pomaga zmniejszyć natężenie ruchu na drogach.
  • Możliwość korzystania z czasu podróży – podróżowanie komunikacją miejską daje nam czas na przeczytanie książki, przesłuchanie muzyki, czy sprawdzenie poczty, co może być trudne podczas prowadzenia samochodu lub jazdy rowerem.

Systemy biletowe w Polsce.

System biletowy w Polsce obejmuje wiele różnych usług i rozwiązań, w zależności od rodzaju transportu i regionu kraju. W największych miastach funkcjonują zintegrowane systemy biletowe, umożliwiające korzystanie z różnych środków transportu za pomocą jednego biletu lub karty. Warto pamiętać, że systemy biletowe różnią się między sobą szczegółami, np. czasem ważności biletów czy możliwością przesiadek. Dlatego do tej pory pasażer, by być lepiej poinformowanym, musiał na własną rękę dowiedzieć się jaki jest system taryf w mieście, w którym się znajdował. Informacje te można znaleźć np. na stronach internetowych odpowiednich przewoźników. To rozwiązanie jednak wymaga poświęcenia jakiejś części swojego czasu.

By zachęcić pasażerów do korzystania z transportu publicznego, PIXEL oferuje łatwy i przyjazny system poboru opłat za przejazdy komunikacją miejską – Smart Taryfę PixBee. Pasażer nie musi znać taryfy obowiązującej w mieście. System sam wybierze najkorzystniejszą dla pasażera opłatę za przejazdy na koniec doby rozliczeniowej i pobierze ją z karty płatniczej. Takie rozwiązanie od 2020 roku sprawdza się już w Białymstoku (Smart Taryfa BKM) gdzie sprzedaż biletów odbywa się za pomocą biletomatów naszej firmy, zainstalowanych we wszystkich pojazdach Białostockiej Komunikacji Miejskiej.
Kolejnym urządzeniem z naszej oferty realizującym obsługę biletu elektronicznego i papierowego jest kasownik biletów NV1.

automat biletowy pixel

W 2022r miało miejsce pierwsze wdrożenie NV1 w Polsce, w nowych pojazdach MPK w Łomży. Nie minął rok od pierwszej sprzedaży, a lista miast zainteresowanych kasownikiem stale rośnie. W 2023 roku PIXEL podpisał umowę na dostarczenie 1000 kasowników NV1 w ramach modernizacji systemu biletu elektronicznego w Białymstoku!

Zarówno kasowniki jak i biletomaty naszej firmy są przystosowane do sprzedaży biletów w modelu MTT / PaYG, czyli w oferowanej przez nas Smart Taryfie PixBee.