PIXEL nie zwalnia tempa i wyposaża w Białymstoku 20 nowoczesnych autobusów Yutong!

Miasto Białystok stawia na innowacje w transporcie publicznym i zakupiło 20 nowoczesnych autobusów elektrycznych marki Yutong, dostarczonych przez firmę Busnex.

Na tą chwilę wprowadzenie autobusów elektrycznych jest jednym z najefektywniejszych sposobów na zmniejszenie emisji CO2 w miastach, wynikających z przemieszczania się komunikacją miejską. 

Nasza firma wyposażyła ww. autobusy w:

  • system informacji pasażerskiej, 
  • system monitoringu wizyjnego,
  • system zliczania pasażerów, 
  • system poboru opłat za przejazdy.

System dynamicznej informacji pasażerskiej

Zaawansowany system informacji pasażerskiej daje podróżującym dostęp do aktualnych informacji o trasie, przystankach i czasie przyjazdu autobusu. Dzięki naszemu systemowi mieszkańcy Białegostoku będą mogli lepiej planować swoje podróże, mając dostęp do rzeczywistej informacji pasażerskiej, nie tylko rozkładowej.Z kolei przy pomocy aplikacji OnTime pasażer może śledzić trasę przejazdu pojazdu na smartfonie.

Monitoring w pojeździe

Kolejnym istotnym elementem nowych autobusów jest zaawansowany system monitoringu wizyjnego. Kamery umieszczone wewnątrz i na zewnątrz pojazdów zapewniają bezpieczeństwo pasażerom i kierowcom oraz pomagają w rozwiązaniu ewentualnych incydentów. System ten nie tylko chroni pasażerów, ale również wpływa na ogólną jakość usług transportu publicznego, eliminując zachowania niepożądane i przestępstwa na pokładzie autobusów.

monitoring pixel
pixel bydgoszcz

Dane o potokach pasażerów

Kolejnym ważnym elementem jest system zliczania pasażerów. Dzięki niemu jest możliwe dokładne monitorowanie liczby pasażerów korzystających z transportu publicznego. Ten system jest kluczowy dla optymalizacji tras i harmonogramów autobusów, co przyczynia się do zwiększenia efektywności transportu publicznego oraz zmniejszenia kosztów operacyjnych.

biletomaty bialystok

Sprzedaż biletów w autobusach 

Kasowniki biletów i automaty biletowe umieszczone w nowych autobusach elektrycznych Yutong pozwalają pasażerom na błyskawiczny zakup biletów bez konieczności szukania punktów sprzedaży na przystankach. Dzięki temu podróżni mogą uniknąć długich kolejek i opóźnień, co przekłada się na bardziej płynne i komfortowe podróże. 

PIXEL znany jest ze swojego zaangażowania w rozwijanie innowacyjnych rozwiązań dla transportu publicznego.

Nasza wiedza i doświadczenie sprawiają, że możemy współuczestniczyć w realizacji wielu ambitnych planów dotyczących modernizacji transportu publicznego w Mieście Białystok.

Cieszymy się że Białystok idzie z duchem czasu, stawiając na innowacje, elektromobilność i zrównoważone rozwiązania w transporcie publicznym.