Podwójne świętowanie w Bydgoszczy

W tym roku przypadła 130. rocznica uruchomienia komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Obchody jubileuszu odbyły się 2 czerwca, a Organizatorzy widowiskowo przybliżyli mieszkańcom istotę swojej pracy. Zorganizowano m.in. wystawę zabytkowych autobusów oraz taboru tramwajowego, a następnie przeprowadzono przez miasto paradę pojazdów, których marki na stałe wpisały się w historię komunikacji miejskiej w Bydgoszczy, jak Jelcz, San, Autosan, Ikarus, Mercedes, Solaris, Volvo, Solbus.

Dopełnieniem lokalnego świętowania w Bydgoszczy, było zorganizowanie w mieście Jubilata, kolejnego posiedzenia Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych IGKM. Dwudniowe obrady (6-7 czerwca), których myśl przewodnia brzmiała „Jak efektywniej obsługiwać pasażerów z rejonów podmiejskich?”, skupiły przedstawicieli producentów autobusów, zarząd transportu publicznego i producentów systemów informacji pasażerskiej. Kolejnym ważnym wydarzeniem spotkania, była wizyta uczestników Komisji w siedzibie firmy PIXEL.
Popołudniowe spotkanie rozpoczęto od oficjalnego przywitania, następnie zaproszono gości do uczestnictwa w uroczystym podpisaniu umowy pomiędzy przedstawicielstwem PIXEL’a, a MZK Oświęcim w ramach wdrożenia dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z wyposażeniem pojazdów. Gospodarz imprezy zadbał także o mniej oficjalną część programu, proponując m.in. wzięcie udziału w turnieju darta oraz zaprezentował ekspozycję autobusu miejskiego, który został wyposażony w kompleksowe rozwiązania informacji pasażerskiej. By zobrazować proces powstania urządzeń, uczestnicy konferencji zostali oprowadzeni po halach produkcyjnych PIXEL’a i PIXMET’u. Pochlebne recenzje do wydarzeń, które odbyły się w pierwszym tygodniu czerwca w Bydgoszczy potwierdzają, że serce komunikacji miejskiej bije na Kujawach i Pomorzu.