Systemy PIXEL w nowoczesnych autobusach Mercedes Citaro dla Białegostoku.

Z przyjemnością informujemy, że firma PIXEL wyposażyła kolejne autobusy dostarczone dla KPK Białystok w innowacyjny System Informacji Pasażerskiej. Pod koniec listopada białostocki przewoźnik odebrał 5 przegubowych niskopodłogowych autobusów marki Mercedes-Benz Citaro z silnikami spełniającymi najwyższą normę emisji spalin – Euro 6.

Wszystkie pojazdy dostarczone do KPK zostały wyposażone przez PIXEL w systemy głosowych zapowiedzi przystanków i informacji pasażerskiej (SIP). Zainstalowany SIP składa się z czterech wewnętrznych wyświetlaczy LCD – XID 230 i 380, zewnętrznych tablic LED: tablicy przedniej XTD 16×112 RGB, bocznej XTD 16×84 oraz numerowej XTD 16×28. Informacja pasażerska rozszerzona jest o kolorowe tablice numerowe dla osób niedowidzących typu XTD 32×48 RGB.

Całym systemem zarządza auto komputer ASTERIX z wbudowanym asystentem ekonomicznej jazdy oraz integrujący system zliczania pasażerów.

Realizując zadanie kompleksowego wyposażenia pojazdów PIXEL dostarczył również system monitoringu wizyjnego, który rejestruje obraz i dźwięk z 9 kamer IP zainstalowanych wewnątrz i na zewnątrz pojazdu rozbudowany o wiele funkcjonalności użytkowych. Wszystkie pojazdy są zarządzane poprzez centralną aplikację za pomocą, której można uruchomić podgląd obrazu w trybie on-line z dowolnego pojazdu. Atutem naszego oprogramowania jest funkcjonalność umożliwiająca zdalne zamawianie i pobieranie nagrań na serwer KPK (WiFi, GSM).

Dostawa systemu dla KPK Białystok jest już trzecim tegorocznym wdrożeniem realizowanym przez firmę Pixel dla Białegostoku.

W drugim kwartale br. nasze systemy zainstalowano w dwóch pojazdach marki KAPENA, które kupiła spółka KPKM Białystok. Pojazdy wyposażono w system informacji pasażerskiej, system zapowiedzi głosowych oraz system monitoringu wizyjnego.

W październiku natomiast dostarczyliśmy nasze rozwiązania do 3 pojazdów dla KZK Białystok, w ramach kontraktu realizowanego przez firmę SOLARIS. Podobnie jak w poprzednich kontraktach zainstalowaliśmy w nowych Solarisach system informacji pasażerskiej, system zapowiedzi głosowych, system zliczania pasażerów oraz system monitoringu wizyjnego.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym systemom, podróż nowymi autobusami będzie bezpieczniejsza,a pasażerowie będą zadowoleni z nowoczesnych rozwiązań, które dostarczyła i wdrożyła firma Pixel.