Aplikacja OnTime

Aplikacja OnTime

Aplikacja OnTime jest elementem Centralnego Systemu Informacji Pasażerskiej CeSIP, systemu, który przeznaczony jest do nadzorowania floty pojazdów oraz do kompleksowego zarządzania informacją pasażerską w czasie rzeczywistym. Dzięki OnTime, to pasażer ma możliwość śledzenia przy pomocy swojego smartfona, jak rzeczywiście rysuje się harmonogram odjazdu na poszczególnych przystankach w swoim mieście. Bez wychodzenia z domu, użytkownik aplikacji dowie się o opóźnieniach na trasie czy znajdzie alternatywną do tej z opóźnieniem.

OnTime to nie tylko informacja pasażerska w czasie rzeczywistym. Autorzy oprogramowania wpisując się w ideę działania na rzecz poprawy komfortu podróżowania, stworzyli moduł, służący do zgłaszania problemów w przestrzeni miejskiej, w tym sferze transportu publicznego. Pasażer bądź kontroler (w zależności od tego czy aplikacja została wdrożona do użytku powszechnego czy wewnętrznego) widząc jakieś awarie, akty wandalizmu, zgłasza problem poprzez wybór z uprzednio zdefiniowanej listy kategorii problemu. Typ problemu można opisać tekstowo, a następnie opcjonalnie przypiąć zdjęcia (bezpośrednio z aparatu lub z pamięci telefonu). Następnym krokiem jest wskazanie lokalizacji problemu. Po określeniu miejsca, zgłaszający zdarzenie oczekuje informacji zwrotnej na podany numer telefonu bądź adres e-mail. W końcowym etapie zgłoszenia następuje podsumowanie. Sygnał trafia do właściwego modułu w systemie CeSIP.
 
OnTime material_reklamowe_8 
Rozwiązanie PIXEL’a jest rozwojowe i mocno skoncentrowanie na poprawie jakości i bezpieczeństwa podróżowania.

Najważniejsze funkcje aplikacji OnTime wdrożonej dla miast Żywiec i Tomaszów Mazowiecki:
– sprawdzenie trasy wybranej linii i wariantów (zarówno na mapie i liście przystanków tzw. koraliki),
– prezentowanie na mapie położenia pojazdów przypisanych do linii,
– rozkład tabliczek przystankowych (wybór dni z kalendarza),
– przesiadki na przystanku,
– rzeczywiste odjazdy dla najbliższych 30 minut (Najbliższe Odjazdy),
– odjazdy teoretyczne z przystanku w formie rosnącej (możliwość filtrowania po liniach),
– dodawanie przystanków i linii do ulubionych,
– natężenie ruchu pojazdów komunikacji miejskiej
 
mockup2mockup1
 
Aplikacja jest ogólnodostępna, do pobrania na urządzenia z systemem Android oraz iOS.
Więcej informacji na temat OnTime można uzyskać kontaktując się z działem handlowym firmy PIXEL, +48 52 324 16 22, handlowcy@pixel.pl

Aplikacja do pobrania na urządzenia z systemem Android
Aplikacja do pobrania na urządzenia z systemem iOS