Informacja pasażerska w technologii e-papier

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym systemem dynamicznej informacji pasażerskiej (SDIP) oferowanym przez firmę PIXEL.

ECO-SDIP do wyświetlania treści na przystankach wykorzystuje tabliczki w technologii e-papier. Dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych dysponujemy systemem, który jest autonomiczny energetycznie – nie wymaga przyłączenia do sieci energetycznej.


Tablice w technologii e-papier to energooszczędna alternatywa dla diodowych wyświetlaczy. Największą zaletą tablic jest bardzo niskie zużycie energii, które można ograniczyć prawie do zera, ponieważ zasilanie jest wymagane tylko wtedy, kiedy zmieniane są prezentowane treści. Wyświetlane treści na tablicach są widoczne nawet po całkowitym odłączeniu zasilania i mogą być wyświetlane bez ograniczenia czasowego.

PIXEL oferuje szeroki wachlarz tablic w technologii e-papier, odpowiedni do ich przeznaczenia.

Tablice przystankowe

Zaletą tablic jest szeroki kąt widzenia 160 stopni oraz bardzo duży kontrast. Technologia e-papier doskonale nadaje się do pracy zewnętrznej w świetle słonecznym. W przeciwieństwie do wyświetlaczy TFT, przy mocnym oświetleniu w którym znajduje się tablica, wyświetlany na niej obraz jest czytelny i nie wymaga rozjaśniania ekranu, przez co nie pobiera więcej energii.

Tabliczka przystankowa, rozkładowa
Tabliczka o przekątnej 13,3” prezentująca rozkład jazdy 1 linii komunikacyjnej. Zarządzanie wyświetlaną treścią odbywa się zdalnie, dzięki czemu eliminujemy konieczność aktualizacji papierowych rozkładów jazdy.

Tablica przystankowa, informacyjno-reklamowa
Tablica do wyświetlania wielu rozkładów jazdy oraz treści reklamowych.
Duży ekran o przekątnej 42” umożliwia zaprezentowanie kilku rozkładów jazdy na przystanku. Innowacyjne zarządzanie wyświetlanymi treściami polega na prostym w obsłudze dodawaniu danych, które mają być zaprezentowane na ekranie. Oprogramowanie do zarządzania informacją pasażerską wyświetli dane w sposób responsywny, czyli dostosuje je do wymiarów wyświetlacza, bez względu na to ile tych danych wyślemy.
Tablica, ze względu na wysoką rozdzielczość ekranu 2880x2160px doskonale sprawdzi się do wyświetlania treści reklamowych. Dodawane grafiki w palecie barw RGB zostaną automatycznie konwertowane na obraz w kolorach szarości.
Oprogramowanie daje możliwość wysłania i publikowania aktualnych komunikatów na ekranie, tzw. alertów, na specjalnie wydzielonym do tego pasku informacyjnym.

Tablice informacyjno-reklamowa eXID

Tablica informacyjno-reklamowa jest dedykowana do elektrycznych środków transportu zbiorowego (autobusy). Te innowacyjne tablice charakteryzuje również bardzo niskie zużycie energii, bo bliskie zeru.

eXID