Autokomputer

Komputer pokładowy XC–6

Komputer pokładowy XC-6 został zaprojektowany z myślą o realizacji wymagań, jakie stawia przed tego typu urządzeniami współczesny rynek transportu publicznego.

Korzystając z ponad dwudziestoletniego doświadczenia w tematyce systemów informacji pasażerskiej, stworzyliśmy rozwiązanie zapewniające kompleksową i komfortową obsługę systemów i urządzeń instalowanych w pojazdach.

Głównym zadaniem komputera jest zarządzanie systemem informacji pasażerskiej, monitoringiem wizyjnym, zliczaniem pasażerów oraz szeroko rozumianym rejestrowaniem parametrów technicznych i eksploatacyjnych. Urządzenie jest przystosowane do komunikacji z systemem zajezdniowym za pomocą sieci WiFi lub GSM. Ponadto, w trybie rzeczywistym rejestruje pozycję geograficzną pojazdu z wykorzystaniem odbiornika GPS i prezentuje ją na mapie wyświetlanej na terminalu kierowcy.

Integralną częścią komputera pokładowego jest 10-calowy monitor (PTD-10) pełniący funkcję terminala sterującego. Do jego zadań należy m.in. prezentacja procesu realizacji kursu, wskaźników stanu pojazdu i urządzeń systemu informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego. Nowoczesny interfejs użytkownika zapewnia ergonomiczny i intuicyjny sposób obsługi. Wygląd oraz układ panelu sterującego może być personalizowany według zaleceń klienta.

Optymalizacja obsługi systemu informacji pasażerskiej przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, polepszenie warunków pracy osób prowadzących pojazd, udogodnienia dla pasażerów oraz ograniczenie kosztów związanych z eksploatacją taboru, co jest szczególnie istotne dla przewoźników.
Kolejną zaletą komputera pokładowego XC-6 jest możliwość dostosowania urządzenia do indywidualnych potrzeb klientów dzięki zastosowanej konstrukcji modułowej. Standardową wersję urządzenia można rozbudować o następujące elementy: moduł audio, moduł pomiarów technicznych, moduł switch, radiomodem oraz moduły komunikacyjne.

Journey to the future!

Razem tworzymy rozwiązania przyszłości.

Porozmawiaj z naszym handlowcem