Przystankowa informacja pasażerska ECO-SDIP

Przystankowa informacja pasażerska ECO-SDIP

Przystankowa informacja pasażerska oparta na wyświetlaczach w technologii e-papier ECO-SDIP, to innowacyjny system, który łączy w sobie wiele zalet, które mają dziś znaczenie zarówno dla pasażerów, jak i operatorów transportu publicznego.

PIXEL proponuje system prezentujący dynamiczną i rozkładową informację pasażerską na wyświetlaczach EPD (Electronic Paper Display) o rozmiarze 9,7”, 13,3” i 32”.
Główną zaletą rozwiązania jest bardzo niski pobór prądu, co przy rosnących kosztach energii elektrycznej może mieć duże znaczenie przy wyborze systemu przystankowej informacji pasażerskiej. By koszty utrzymania ECO-SDIP były jak najniższe, system oferowany jest w opcji z panelami fotowoltaicznymi i akumulatorem kumulującym energię, zapewniając jego autonomiczność energetyczną.

Zarządzanie treściami wyświetlanymi na przystankach odbywa się za pomocą intuicyjnego edytora, w którym można dodawać także komunikaty specjalne czy materiały reklamowe, a następnie opublikować je na wyznaczonych / wszystkich ekranach w mieście. Dzięki rozwiązaniu ECO-SDIP pasażer korzysta z informacji pasażerskiej, która znacznie niweluje negatywne oddziaływanie urządzeń elektronicznych na środowisko.

Na czym polega technologia e-papier / EPD?

Wyświetlacze elektroniczne w technologii e-papier charakteryzuje bardzo niski pobór prądu, który ma miejsce tylko w momencie zmiany prezentowanych treści.
Ekran w technologi ePapier (EPD) wykonany jest z dwóch elektrod, pomiędzy którymi znajdują się miliony mikrokapsułek. Wielkość jednej mikrokapsułki to mniej więcej średnica ludzkiego włosa. Mikrokapsułki stanowią formę elektronicznego atramentu, które naprzemiennie, w zależności od polaryzacji obwodu elektronicznego, układają się w grupy, tworząc jeden punkt – piksel na ekranie. W każdej mikrokapsułce znajdują się cząsteczki pigmentu koloru białego (ładunek dodatni) i koloru czarnego (ładunek ujemny). Mikrokapsułki tworzące piksele reagują na potencjał elektryczny.

Kiedy do piksela zostanie przyłożony potencjał elektryczny, w taki sposób, że ładunek dodatni jest przyciągany do góry, a ujemny do dołu, białe cząstki przemieszczają się w górę mikrokapsułki, a czarne do jej dna, gdzie stają się niewidoczne. W efekcie piksel staje się biały, czyli uzyskujemy biały punkt na ekranie. Analogicznie do białego koloru osiągniemy kolor czarny piksela, poprzez odwrócenie polaryzacji elektrod.

Przystankowa informacja pasażerska ECO-SDIP3 warianty wyświetlaczy w technologii ePaper.


ECO-SDIP – innowacyjność, znaczna redukcja poboru prądu, ekologia.

Wysoka rozdzielczość ekranów pozwala na czytelną i wyraźną prezentacje rozbudowanych rozkładów jazdy oraz atrakcyjną publikacje innych treści tekstowych i graficznych. Szeroki kąt widzenia oraz doskonała widoczność w zmiennych warunkach atmosferycznych, w szczególności w pełnym nasłonecznieniu, to argumenty przemawiające na korzyść e-inków w porównaniu do ich odpowiedników w technologii LED czy LCD.
ECO-SDIP charakteryzuje bardzo niski pobór prądu, co w połączeniu z zainstalowanymi panelami fotowoltaicznymi zapewnia uniezależnienie systemu od dostępu do sieci energetycznej, tym samym redukuje konieczność produkcji energii w elektrowniach.

Charakterystyka ECO-SDIP

Dynamiczna i rozkładowa informacja pasażerska na jednym ekranie (9,7” / 13,3” / 32”).


Autonomiczność energetyczna dzięki panelom fotowoltaicznym!


Wyświetlanie treści bez poboru prądu!


Szybki montaż ECO-SDIP (słupek lub montaż do wiaty przystankowej). Argument szczególnie ważny dla miejsc, gdzie dostęp do sieci energetycznej jest utrudniony bądź zbyt kosztowny.


Doskonała czytelność wyświetlanych treści w zmiennych warunkach atmosferycznych.


Doskonała czytelność wyświetlanych treści w nocy dzięki opcji automatycznego podświetlenia ekranu (czujnik zbliżeniowy).


Zdalne, szybkie zarządzanie treściami wyświetlanymi na wszystkim tabliczkach w mieście.


Panel dotykowy minimalizujący awaryjność standardowych przycisków oraz opcja wywoływania treści gestem.


Dedykowany tryb pracy urządzenia dla niskich temperaturach otoczenia.Pierwsze miasto w Polsce – Opole, rozpoczęło testy naszego systemu ECO-SDIP. Testowane są wszystkie typy wyświetlaczy ePaper!

Więcej informacji wkrótce…