PVTS – Pixel Vehicle Tracking System

PVTS – Pixel Vehicle Tracking System

PVTS – Pixel Vehicle Tracking System to nowoczesny system dynamicznego śledzenia pojazdów floty lub taboru. Składa się on ze standardowego zestawu do monitoringu w pojeździe, części centralnej oraz aplikacji dyspozytorskiej. Dyspozytor ma możliwość stałego śledzenia online pojazdu lub grupy pojazdów w czasie rzeczywistym, przez co cały czas ma wgląd w stan pojazdu, jego numer boczny, linię, prędkość, podstawowe dane kierowcy oraz punktualność przejazdu. W razie alarmu wywołanego przez kierowcę, na ekranie aplikacji dyspozytora ikona autobusu zapala się na czerwono, co pozwala na natychmiastową reakcję i ewentualną pomoc ze strony dyspozytorni.

PVTS umożliwia również zdalny podgląd monitoringu w pojeździe, w czasie rzeczywistym. W praktyce dyspozytor ma możliwość podglądu dowolnej kamery wybranego pojazdu, a w razie problemów jest w stanie pomóc kierowcy w reakcji np. zgłosić akt wandalizmu odpowiednim służbom.

Niewątpliwą zaleta systemu PVTS jest jego niezależność miejsca instalacji. Stanowiska dyspozytorskie mogą być dowolnie wyniesione poza zajezdnię w punkt wskazany przez operatora. Można zainstalować osobne stanowisko np. dla Straży Miejskiej, Policji i Straży Pożarnej. PVTS ma również możliwość pracy na urządzeniach mobilnych, świetnie wpisując się w światowe trendy technologii mobilnych, co czyni go jednym z najnowocześniejszych systemów monitoringu pojazdów w Polsce.