Dynamiczna informacja pasażerska w technologii e-papier

PIXEL wprowadził do swojej oferty kolejne innowacyjne rozwiązanie – przystankową informację pasażerską opartą na technologii e-papier (EPD – Electronic Paper Display).

System ECO-SDIP prezentuje rozkłady jazdy (wcześniej prezentowane na papierowych tabliczkach), dynamiczną informację pasażerską, treści informacyjno-reklamowe.

Rzeczywisty czas odjazdu pojazdu z przystanku.

Technologię e-papier charakteryzuje znikomy – bo bliski zeru – pobór prądu niezbędny do zmiany wyświetlanych treści na tabliczkach.
ECO-SDIP jest doskonałą alternatywą dla tablic przystankowych w technologii LED czy LCD, pokazujących dynamiczna informacje pasażerską.
System jest autonomiczny energetycznie (nie wymaga przyłączenia do sieci energetycznej), przez co niweluje zarówno niekorzystny wpływ urządzeń elektronicznych na środowisko, jak i redukuje do zera koszty związane z poborem energii elektrycznej.

Rozkłady jazdy na przystankach.

Proszę wyobrazić sobie aglomerację z dużą liczbą przystanków komunikacji miejskiej i koniecznością wymiany kilkuset, a nawet kilku tysięcy papierowych tabliczek w ciągu krótkiego czasu. Rozwiązanie proponowane przez PIXEL gwarantuje szybką, zdalną aktualizację rozkładu jazdy na wszystkich przystankach w mieście.” – informuje Michał Cyrankowski, Wiceprezes Zarządu PIXEL Sp. z o.o.