Opole testuje e-papier PIXEL-a!

Prace nad kompleksowym systemem przystankowej informacji pasażerskiej w technologii e-papier trwały ponad 9 miesięcy. W tym czasie dedykowany zespół wyznaczał sobie cele i sukcesywnie je realizował. Zwieńczeniem tych prac jest wdrożenie testowe systemu ECO-SDIP w mieście Opolu, które będzie trwało przez okres 3 miesięcy.

PIXEL zainstalował w Opolu tabliczki w pełnym wachlarzu oferowanych przez siebie wymiarów urządzeń, czyli 9,7”, 13,3” i 32”. Łącznie „sprawdzanych” jest aż 8 wyświetlaczy!
Wszystkie tabliczki są interaktywne, tzn. posiadają dotykowe przyciski do wywoływania pożądanych przez pasażera treści. Na dużym ekranie wyświetlamy zarówno dynamiczną informację pasażerską, rozkłady jazdy, jak i plan tras. Na małych tabliczkach prezentujemy te same treści tylko w innym układzie. Ekranem startowym są aktualne odjazdy pojazdów z przystanku, natomiast aby zapoznać się z rozkładową informacją pasażerską, należy wywołać ją dedykowanym do tego (opisanym) przyciskiem.

ECO-SDIP pobiera dane z systemu CeSIP (aplikacji do zarządzania transportem publicznym w mieście firmy PIXEL) i prezentuje je na e-papierowych tabliczkach. Przewagą tego typu wyświetlaczy nad ich odpowiednikami w technologii LCD czy LED jest bardzo niski, bo bliski zeru, pobór prądu. Opolskie tabliczki nie są podłączone do sieci energetycznej – są całkowicie niezależne energetycznie dzięki zainstalowanym panelom fotowoltaicznym. Tak więc utrzymanie tych elektronicznych urządzeń, pod względem poboru prądu, jest bezkosztowe!

Cel wdrożenia testowego to ocena funkcjonalności urządzeń oraz zebranie opinii pasażerów opolskiej komunikacji miejskiej.
Mieszkańcy Opola mogą testować ECO-SDIP na przystankach: Luboszycach – Tatrzańska, Pużaka – Grabowa (k.Ozimska), Domańskiego – Lelewela, Grudzicka – Szkoła k. Centrum, Aleja Solidarności k. Centrum, Pużaka – Pętla, Pużaka – Grabowa, Plac Kopernika – Sienkiewicza.

Prezentacja ECO-SDIP
Na czym polega technologia e-papier?