PIXEL. Na rynku od 1994 roku.

Dobra strategia zarządzania informacją pasażerską pomaga w ułatwieniu dostępu do sieci transportu publicznego każdej osobie, bez względu na to, czy korzysta ona obecnie z komunikacji czy też nie. Prawidłowe i wiarygodne informacje powinny być dostępne przed podróżą oraz w jej trakcie, tak aby pasażerowie mogli planować wyprawę z jednego punktu do drugiego, wybierając najbardziej odpowiednią trasę, a także rodzaj i czas odjazdu środka lokomocji.

Od zegarków do tablic LED

Początki spółki PIXEL sięgają 1994 roku, kiedy to dwaj inżynierowie, Sławomir Jankowski oraz Andrzej Kmiecik, postanowili rozpocząć nowy etap życia zawodowego i powołać spółkę cywilną o nazwie Zakład Elektroniczny PIXEL. Pierwsze produkty firmy – zegarki przeznaczone do pojazdów komunikacji miejskiej – powstawały w trzydziestometrowym prywatnym mieszkaniu.

Pierwsze duże zlecenie na produkcję i montaż zegarków pozyskał Leszek Cyrankowski, któremu Jankowski zaproponował współpracę, ponieważ firma potrzebowała handlowca z kontaktami. Zaskoczenie właścicieli było ogromne, gdyż spodziewano się sprzedaży na poziomie kilku sztuk, a podpisana umowa dotyczyła 50 urządzeń. Zegarki miały stanowić wyposażenie autobusów komunikacji miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Pomysł na nie był w pełni autorski i, jak się okazało po czasie, idealnie trafiony. Skala tego przedsięwzięcia przestraszyła konstruktorów ze względu na brak funduszy oraz rąk do pracy. Niezbędne okazało się zaciągnięcie kredytów pod hipotekę własnych mieszkań. Na polu biznesowym pozostał sam Sławomir Jankowski. Sytuacja stała się jeszcze trudniejsza. Jankowski widząc zaangażowanie i skuteczność kolegi Cyrankowskiego, zaproponował mu wspólne prowadzenie biznesu. Nowi współwłaściciele mieli świadomość, że było to ich „być albo nie być” na rynku.

Dziś, z perspektywy czasu, ich ryzykowna decyzja okazała się być strzałem w dziesiątkę. Codzienność oparta na pracy po kilkanaście godzin na dobę umożliwiła wywiązanie się z podpisanej umowy. To pierwsze przedsięwzięcie było dla firmy ważną lekcją na przyszłość. Nie udało się bowiem uniknąć drobnych wad w tworzonych produktach, związanych głównie z dostosowaniem ich do wstrząsów podczas jazdy autobusów. Realizacja powyższego zlecenia dała impuls do zatrudnienia pierwszego pracownika, odpowiedzialnego za ich serwis – Piotra Rybickiego. Machina kolejnych zamówień ruszyła z zaskakującą prędkością, a firma ci kilka lat zmieniła adres siedziby, ze względu na dynamiczny wzrost liczby pracowników jak i brakującą przestrzeń biurową i produkcyjną. Od 2012 roku firma mieści się na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznym, przy ul. Raczkowskiego 5.

Zarząd PIXEL Sp. z o.o.
Do 2020 roku:

Prezes Zarządu Leszek Cyrankowski
Wiceprezes Zarządu Sławomir Jankowski

Od 2020 roku:
Prezes Zarządu Sławomir Jankowski
Wiceprezes Zarządu Michał Cyrankowski

Węzeł na Placu Grunwaldzkim we Wrocławiu
Tablice odjazdowe stanowiskowe - Tczew Dworzec Autobusowy
Tablice odjazdowe stanowiskowe - Tczew Dworzec Autobusowy
Tablice Kolejowe dla Świdnicy
Spotkanie z okazji otwarcia Siedziby Firmy w Osielsku
Siedziba Osielsko - Montaż płyt dachowych
Siedziba Firmy ul. Nasypowa
Siedziba Firmy przy ul. Królowej Jadwigi - Stanowisko montażowe
Pracownicy Firmy
Budowa firmy PIXEL. Plac budowy Siedziby Firmy przy ul. Raczkowskiego
Pierwsze transmisja radiowa danych
Otwarcie pomieszczeń logistyki
Obmiar linii autobusowych MZK Piła
MZK Starogard Gdański
MZK Bełchatów
Jubileusz 20 lat Firmy
Dyrektor Sprzedaży - Michał Cyrankowski - Siedziba Królowej Jadwigi
Budowa drugiego piętra Siedziby przy ul. Raczkowskiego