Nowe czytniki, nowe możliwości Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

Zakończyliśmy modernizację systemu biletu elektronicznego w Białymstoku! W ramach wdrożenia dostarczyliśmy 900 nowoczesnych kasowników NV1 wyposażonych w terminale obsługujące zarówno zbliżeniowe karty płatnicze jak i bilety elektroniczne w postaci Białostockiej Karty Miejskiej. Kasowniki, podobnie jak biletomaty naszej firmy zainstalowane we wszystkich pojazdach Białostockiej Komunikacji Miejskiej umożliwiają korzystanie  z innowacyjnego systemu poboru opłat za przejazdy – Smart Taryfy BKM.

Na czym polega Smart Taryfa BKM? 

Pasażer korzystający z komunikacji miejskiej w Białymstoku nie musi znać taryfy obowiązującej w mieście! Podróżujący nie musi wybierać rodzaju biletu. Wystarczy, że rejestruje swoje wejście i wyjście z każdego pojazdu BKM poprzez przyłożenie do czytnika (kasownika, biletomatu) nośnika karty płatniczej. To jedyna operacja którą musi wykonać, aby Smart Taryfa BKM zliczyła wszystkie przejazdy i sama wybrała najtańszą możliwą opłatę za przejazd na koniec doby rozliczeniowej! Pasażer wykonuje dowolną ilość przejazdów autobusami BKM, a na koniec doby rozliczeniowej system automatycznie dobierze, najkorzystniejszą  dla pasażera opłatę za przejazd.

Inne możliwości płatności za przejazdy:

 • karta płatnicza lub urządzenie z funkcją NFC – Wybierz bilet / bilety na ekranie kasownika i zapłać zbliżeniową kartę płatniczą, zegarkiem lub telefonem z uruchomionymi płatnościami.
 • Białostocka Karta Miejska – Przy wejściu do autobusu przyłóż kartę z e-portmonetką i korzystaj z automatycznego zakupu pojedynczego biletu jednorazowego na przejazd do końca trasy albo wybierz bilet / bilety na ekranie urządzenia i zapłać z e-portmonetki.

  Przy wysiadaniu z autobusu należy ponownie przyłożyć tę samą kartę miejską do czytnika w celu rozliczenia przejazdu.

Inne funkcje białostockich kasowników NV1

 • Odczyt kodów 2D z zewnętrznych aplikacji sprzedażowych, a także kodów QR wydrukowanych w mobilnych biletomatach,
 • Prezentowanie na ekranie kasownika (w trakcie bezczynności) informacji Real Time o aktualnej trasie pojazdu, a także rzeczywistych przesiadkach na najbliższych przystankach, 
 • Integracja z autokomputerem XC-6 w zakresie blokowania czytników oraz autodiagnostyki urządzeń,
 • Współpraca z aplikacją kontrolerską Inspektor, portalem ekarta.bialystok.pl , oprogramowaniem do zarządzania MTM i systemem biletu elektronicznego SECAM.

  Jak zaplanować trasę przejazdu w Białymstoku?
  Pobierz / uruchom aplikację OnTime lub wejdź na stronę internetową przystanki.bialystok.pl. Następnie Wyznacz czas i trasę przejazdu, znajdź przystanek, wejdź do autobusu, korzystaj ze Smart Taryfy BKM.